Huszár Lajos (Szeged, 1948.09.26.) Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, tanár.

Iskolánk tanulója volt 1963 – 1967 között a zeneművészeti osztályban. Tanulmányait a budapesti Zeneakadémián folytatta, 1973-ban zeneszerző-diplomát szerzett, majd visszatért Szegedre. 1973 – 84 között iskolánk tanára volt. 1975-ben fél évet töltött Rómában a Santa Cecilia Akadémián.  Néhány évet a budapesti Színművészeti Főiskolán és a békéscsabai Zeneművészeti Szakközépiskolában, mint korrepetitor ill. zeneelmélet-tanár töltött. 1989-től ismét Szegeden tanított iskolánkban, ill. a Zeneművészeti Főiskolán tanszékvezetőként, zeneelméletet, zenetörténetet, kamarazenét, zeneszerzést.

Zeneszerzői pályája első évtizedében az akkori magyar és lengyel avantgárd és a római tanulmányút tapasztalatai alakították stílusát. Az 1980-as évektől fokozatosan a zenei hagyományok, illetve a hagyomány és a modernizmus összeegyeztetése felé fordult. A csend című operája a Magyar Állami Operaház millenniumi pályázatán, harmadik díjat nyert. Az utóbbi évtizedben vonzzák a keresztény témák, ennek köszönhető a Libera me című orgonamű, az Ikonok Pilinszky János emlékére és a latin nyelvű Passió.

2003-ban Bartók-Pásztory díjat, 2007-ben és 2014-ben Artisjus-díjat kapott. Szervezeti tagságai: Magyar Zeneszerzők Egyesülete (elnökségi tag), Magyar Zeneművészeti Társaság, Magyar Művészeti Akadémia, Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület.