Kóthay Gábor (Dorog, 1962. június 19.) Munkácsy díjas tervezőgrafikus, betűtervező, tanár.

Iskolánk tanulója volt 1976 – 1980 között, díszítőszobrász szakon. 1983 – 1987-ig a Magyar Képzőművészeti Egyetemen tanult, képgrafika szakon. Az utolsó évben fakultatív tervezőgrafikai ismereteket tanult, majd a diplomát követően egy évet tölt a mesterképzőn. 2001-től tanít iskolánkban a végzős tanulóknak grafikát és tipográfiát. Sokoldalú grafikusművész, termékeny betűmetsző. Fontjaiból végig lehetne tanítani a betűtípusok osztályozását.  Több világhírű betűtervező és –forgalmazó műhely és cég kínálja a fontjait. Szakmai kvalitását jellemzi, hogy a MyFonts portálon a magyar betűmetszők közül a Tanár Úr jegyzi a legtöbb fontot. Kóthay Gábor tervezte például a Szegedi Tudományegyetem, valamint 2008-ban Zaragozában, az úgynevezett kis világkiállításon a magyar pavilon arculatát az emblémától a weboldalig. Részt vett nagyobb grafikai, arculattervezési projektekben, rendelkezik belsőépítészeti installációs gyakorlattal is.

Két önálló kiállítása volt Szegeden (1996., 2010.) és számos csoportos kiállításon jelentek meg munkái. 2012-ben Aranyrajzszög Díj-ban részesült.