Iskolánk egykori tanára
(1903 – 1996)

 

Dr Soós Paula matematika-fizika-kémia szakos tanárnő 1935 és 1963 között tanított iskolánkban. Nevét, oktató és pedagógiai munkásságát országosan ismerték és igen sokra becsülték. A II. világháború idején emberségével, humánus cselekedetivel segítette tanítványait. 1947-ben a KÖMAL újraindítását, szerkesztését, szervezését vállalta. Miközben tanított, tankönyveket lektorált, a Geometria feladatgyűjtemény Trigonometria fejezetét állította össze. A tanárjelöltnők vezető tanára, rövid ideig a kollégium igazgatója. 1947-ben Beke Manó díjas, 1952-ben Kiváló Tanár kitüntetésben részesült, 1994-ben Arany Katedra Emlékplakettet kapott. 85 éves koráig tanított. Kedves, vidám, mindig tréfálkozó egyénisége száműzte a matematika órákról a félelmet és az érdektelenséget. Tanítványai között igen népszerű volt. Neve még életében legendává vált. A gimnázium egy tanterme az ő nevét viseli.